Lipiec 16, 2015

Poczuj siłę dźwięku! Zgłoś się na Pozytywne Zmiany – Women’s Rock Camp

Ruszyła rekrutacja na rockowy obóz dla kobiet! Już we wrześniu Fundacja Pozytywnych Zmian zaprasza na pierwszy w Polsce Women’s Rock Camp – rockowy obóz dla dorosłych kobiet. Obóz jest kontynuacją i rozszerzeniem idei Girls Rock Camp.

Wśród uczestniczek „dorosłej” wersji Girls Rock Camp są zarówno niedoszłe muzyczki, które żałują, że „za ich czasów” takich obozów nie było, jak również kobiety, które chcą po prostu nawiązać współpracę z innymi kobietami i przekroczyć własne ograniczenia. Nie trzeba grać na żadnym instrumencie ani śpiewać – wystarczy mieć odwagę, by się z tym wyzwaniem zmierzyć. Nie jest jednak przeszkodą ani talent muzyczny ani doświadczenie w grze na instrumencie czy umiejętności wokalne, ponieważ obóz zakłada również uczenie się od siebie nawzajem. Nie jest jednak konkursem, który ma wyłonić zwyciężczynię, lecz wspólną zabawą i doświadczeniem.

To będzie pierwszy taki obóz w Polsce, ale przedstawicielka Fundacji, Anna Chęć, wzięła udział w Women’s Campie w Reykjaviku, przygotowanym przez Stelpur Rokka!, organizację partnerską Fundacji. Zadaniem Anny była rola band coacha czyli osoby wspierającej powstały na obozie zespół. Atmosfera obozu nie sprzyja jednak roli obserwatorki i w rezultacie Anna sama wystąpiła na scenie w roli wokalistki zespołu o swojsko brzmiącej nazwie „Kosmitki”.

Women’s Rock Camp to fantastyczne doświadczenie i potężna dawka rockowej energii. Udział w nim naprawdę zmienia – dlatego też nazwałyśmy nasz obóz Pozytywne Zmiany. Finalny występ na scenie z innymi kobietami uwalnia ogromne pokłady energii, ośmiela i dodaje odwagi do działań na wielu innych polach. Przez jakiś czas miałam wrażenie, że mogłabym przenosić góry! – komentuje Anna Chęć, uczestniczka islandzkiej edycji Women’s Rock Camp i członkini Zarządu Fundacji.
W naszej działalności pomagamy kobietom na różnych płaszczyznach, a muzyczne obozy to jeden ze sposobów na ich wzmacnianie i wspieranie. Ideą Rock Campów jest odkrywanie potencjału i siły, jakie są w każdej z nas. To również możliwość spełnienia marzeń oraz zebrania doświadczeń w zupełnie innej roli. Polecam je każdej osobie. – dodaje Alina Kula, członkini Zarządu Fundacji, a prywatnie gitarzystka w zespole Miłe Martwe Dziewczyny.

Fundacja ma również doświadczenie w organizacji dwóch rockowych obozów dla dziewczynek w 2015 roku i należy do międzynarodowej sieci Girls Rock Camp Alliance.

W organizację obozu już włączyło się wiele kobiet, wśród których są również muzyczki – występujące zarówno w roli nauczycielek, jak i ambasadorek – wolontariuszki organizacyjne, osoby tworzące film i fotografujące oraz wiele innych. Zapraszamy do tworzenia z nami ekipy spod znaku „Women’s Rock Camp”.

Obóz odbędzie się w dniach 10-13 września 2015 r. w jednej z urokliwych wsi na terenie gminy Milówka. Wezmą w nim udział dziewczyny i kobiety powyżej 20 roku życia – górnej granicy wieku nie ma. Przez cztery dni uczestniczki będą uczyć się grać na instrumentach, ćwiczyć wokal i przygotowywać się do finałowego koncertu, który odbędzie się w żywieckim kinie Janosik.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA OBÓZ:

  1. Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i prześlij do nas na adres e-mail: biuro@pozytywnezmiany.org
  2. Zapoznaj się z ZASADAMI REKRUTACJI.
  3. Wpłać zaliczkę do 7 dni od otrzymania potwierdzenia udziału w obozie (informacja w zasadach rekrutacji). Nr konta 67 1140 2017 0000 4802 1290 0150. Tytuł przelewu „Women’s Rock Camp”.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY WOMEN’S ROCK CAMP

Bądź na bieżąco – polub nas na Facebooku!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statysty cznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Wchodząc na stronę akceptuję Politykę prywatności

Skip to content