Październik 9, 2019

Europejska Konferencja Girls Rock Camp – Oslo, 02-06.10.2019

W dniach 2-6 października br. nasze przedstawicielki: Alina Kula, Weronika Janica i Paula Pieczonka — wzięły udział w Europejskiej Konferencji Rock Camp.

Przedstawicielki Fundacji Pozytywnych Zmian podczas European Girls Rock Camp Conference, 2-6.10.2019(od lewej: Weronika Janica, Alina Kula, Paula Pieczonka)

Rock campy, czyli rockowe obozy dla dziewczyn i kobiet, organizujemy od 2014 roku. Dla dziewczyn jest to Karioka Girls Rock Camp Beskidy a dla kobiet Pozytywne Zmiany – Women’s Rock Camp.
Jesteśmy w międzynarodowej sieci Girls Rock Camp Alliancie oraz sieci europejskiej Girls Rock Europe. Konferencja odbywała się w Oslo i została zorganizowana przez norweski rock camp LOUD!

Podczas trzech dni odbywały się warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania — dotyczące szerokich kwestii związanych z organizacją obozów i ich dostosowywaniem do potrzeb osób uczestniczących. Między innymi dyskutowano o pedagogice, sprawiedliwość społecznej, przeciwdziałaniu dyskryminacji, pozyskiwaniu funduszy, przemocy wobec kobiet i oczywiście o naszej międzynarodowej współpracy.

Alina Kula z naszej fundacji była jedną z panelistek podczas rozmów o o przemocy ze względu na płeć, poprowadziła warsztat z podstaw psychicznej i fizycznej samoobrony oraz warsztaty szablonowe z Weronika Janicą. Paula Pieczonka uczyła jak ćwiczyć, będąc wokalistką, bym móc dobrze się przygotować do normalnego i ekstremalnego śpiewu.

Przedstawicielki Fundacji Pozytywnych Zmian wraz z koleżankami z BELKA – białoruskiej grupy rock camp.

Do sieci dołączyły nowe obozy z Moskwy, Białorusi, Mołdawii i Czech.
Zaraz po konferencji złożyłyśmy projekt na rock camp w Bielsku-Białej, z koleżankami z Wiednia, Berlina i Białorusi. Teraz czekamy na wyniki konkursu!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statysty cznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Wchodząc na stronę akceptuję Politykę prywatności

Skip to content