Sierpień 1, 2018

Pierwszy międzynarodowy obóz rockowy zakończony!

Muzyka – uniwersalny język na MEME

Pierwszy międzynarodowy obóz rockowy Music Empowerment Mobility and Exchange (MEME) zakończył się w sobotę 28 lipca 2018 r. koncertem finałowym. W sali koncertowej Landes Musik Akademie w Berlinie wystąpiło siedem zespołów o międzynarodowych składach: Geimfari, Unicorns and Flames, CLASS Understated, Dishwashers, The Venoms, Free Spirits and Sound of Omen. Tym samym wybrzmiał ostatni akord pierwszego – ale zapewne nie ostatniego – międzynarodowego obozu organizowanego pod hasłami upełnomocnienia i wymiany.

Fundacja Pozytywnych Zmian była jedną z 11 organizacji z 10 krajów Europy, które współtworzyły to wydarzenie. Alina Kula i Marzena Kocurek znalazły się wśród 30 liderek, które uczestniczyły w organizacji obozu. Alina prowadziła m.in. warsztaty z elementami metody samoobrony i asertywności WenDo. Marzena koordynowała działania 11-osobowego zespołu, który zajmował się współpracą z mediami i dokumentacją obozu.

To olbrzymie przedsięwzięcie było organizowane po raz pierwszy. Dzięki spotkaniu liderek z 10 krajów możliwa była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk z wielu różnych kampów. Nie byłoby to możliwe bez ciężkiej pracy wszystkich osób i ogromnemu zaangażowaniu. Okazało się, że międzynarodowa „rodzina” spod znaku Girls Rock Camp mimo barier językowych najlepiej posługuje się tym jednym, zrozumiałym dla wszystkich – muzyką.

Wspieranemu przez program Erasmus Plus i trwającemu siedem miesięcy projektowi przewodzi Stelpur Rokka z Islandii w partnerstwie z lokalnymi organizacjami: Ruby Tuesday e.V. z Niemiec oraz OPA / Femix z Serbii wraz z delegacjami następujących organizacji: Fundacja Pozytywnych Zmian (Polska); Girls Rock Dublin, (Irlandia); Girls Rock London (Wielka Brytania); Girls Rock! Finland (Finlandia); JM / LOUD (Norwegia); Pink Noise (Austria); Popkollo (Szwecja) oraz Stowarzyszenie Kobieca Transsmisja (Polska). Wszystkie te organizacje należą do międzynarodowej sieci Girls Rock Camp Alliance.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statysty cznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Wchodząc na stronę akceptuję Politykę prywatności

Skip to content