Maj 15, 2018

Fundacja Pozytywnych Zmian wśród organizacji tworzących MEME – Music Empowerment Mobility Exchange

Przedstawiamy Music Empowerment Mobility Exchange (MEME) – wspólny, europejski projekt, którego celem jest upełnomocnienie młodzieży poprzez zaangażowanie w tworzenie muzyki i budowanie na tej bazie społeczności. MEME to ogromne przedsięwzięcie, wspierane przez ponad 110 osób ze świata muzyki z różnych krajów, które zbierają się, by uczyć gry na instrumentach, pomagać w tworzeniu zespołów i pośredniczyć w wymianie doświadczeń i dobrych praktyk w gronie organizatorek Girls Rock Campów z całej Europy. Projekt obejmuje warsztaty dla liderek w czerwcu w Berlinie, wydarzenie główne czyli the MEME Youth Rock Camp Exchange – obóz muzyczny z udziałem młodych osób z całej Europy i m.in. z Polski w lipcu w Berlinie oraz konferencję i seminarium, które odbędą się we wrześniu w Belgradzie.

Wspieranemu przez program Erasmus Plus i trwającemu siedem miesięcy projektowi przewodzi Stelpur Rokka z Islandii w partnerstwie z lokalnymi organizacjami: Ruby Tuesday e.V. z Niemiec oraz OPA / Femix z Serbii wraz z delegacjami następujących organizacji: Fundacja Pozytywnych Zmian (Polska); Girls Rock Dublin, (Irlandia); Girls Rock London (Wielka Brytania); Girls Rock! Finland (Finlandia); JM / LOUD (Norwegia); Pink Noise (Austria); Popkollo (Szwecja) oraz Stowarzyszenie Kobieca Transsmisja (Polska). Wszystkie te organizacje wyrastają z lub tworzą tradycję „girls rock campów” czyli obozów rockowych dla dziewczyn, młodych osób transseksualnych, niebinarnych oraz socjalizowanych do roli kobiety. W trakcie obozu osoby uczestniczące uczą się gry na instrumentach, tworzą zespoły, piszą własne utwory i występują na finałowym koncercie. Wszystkie te organizacje należą do międzynarodowej sieci Girls Rock Camp Alliance.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 110 000 Euro z programu Erasmus Plus z Unii Europejskiej i wysoko ocenionemu projektowi (90/100 pkt.), MEME będzie promowało równość płci oraz przeciwdziałanie dyskryminacji poprzez antydyskryminacyjne, intersekcjonalne podejście oraz oferowanie wzmocnienia poprzez muzykę i rozwój kreatywności zwalczało m.in. dyskryminację krzyżową poprzez upełnomocnienie za pomocą narzędzi edukacji muzycznej.

Auður Viðarsdóttir, członkini Stelpur Rokka! i liderka projektu MEME: facylitacja artystycznej i społecznej wymiany poprzez europejskie i międzynarodowe granice jest kluczowa do osiągnięcia naszego głównego celu przekształcanie scen muzycznych oraz szeroko pojętego społeczeństwa na dzień dzisiejszy i w przyszłości poprzez wspieranie uczestnictwa 
dziewczynek, osób transpłciowych i niebinarnych. Mamy nadzieję, że dzięki zaplanowanemu w Berlinie obozowi muzycznemu oraz konferencji i seminarium w Belgradzie ten proces znacząco przyspieszy.

Maebh Murphy, wiceprezeska Ruby Tuesday i liderka projektu MEME: nie możemy się doczekać, by móc ugościć pierwszy MEME Youth Rock Camp Exchange w lipcu w Berlinie i wspólnie z innymi organizacjami zaangażowanymi w organizację obozów rockowych aktywizować młode osoby z całej Europy poprzez tworzenie muzyki. Naszym zamiarem jest wspieranie ich w zdobywaniu nowych umiejętności w ramach twórczego procesu i czerpanie energii od siebie nawzajem.

Kontakt z polskimi liderkami z Fundacji Pozytywnych Zmian:
Alina Kula
alina.kula@pozytywnezmiany.orgTelefon: 695176240

Marzena Kocurek
marzenakocurek@pozytywnezmiany.org
Telefon: 507026210

Kontakt z europejskimi liderkami Auður Viðarsdóttir i Maebh Murphy:
Auður Viðarsdóttir (Stelpur Rokka!, Islandia)
audurvid@gmail.com
Skype: audurvidarsdottir

Maebh Murphy (Ruby Tuesday e.V., Niemcy)
maebh@rubytuesdaymusic.de
Telefon: 00 49 157 39578571
Skype: maebhcheasty

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statysty cznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Wchodząc na stronę akceptuję Politykę prywatności

Skip to content