Dzień kobiet – czy mamy co świętować?

“Dzień Kobiet – czy mamy co świętować?” jest cyklicznym wydarzeniem, organizowanym przez Fundację Pozytywnych Zmian od 2012 roku, którego ideą jest dyskusja nad aktualną sytuacją kobiet w Polsce i na świecie.

Co roku, w okolicach 8 marca, Międzynarodowego Dnia Kobiet, odbywają się się projekcje filmów, kuratorskie oprowadzanie po wystawach i spotkania z ekspertkami z różnych dziedzin: m.in. z działaczką polityczną, trenerkami, reżyserkami teatralnymi i przedstawicielkami organizacji pozarządowych.

W nazwie wydarzenia zawarte jest nieco prowokacyjne pytanie o faktyczne miejsce kobiet we współczesnym świecie, koszty, jakie płacą i realne możliwości, jakie przed nimi stoją.

Niestety, smutną konstatacją jest ciągła potrzeba zadawania sobie tego pytania – dlatego Fundacja Pozytywnych Zmian wciąż je ponawia.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statysty cznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Wchodząc na stronę akceptuję Politykę prywatności

Skip to content