Krok za krokiem do świata bez przemocy

kontrolujemy /edukujemy / pomagamy

Jesteś tutaj:
  • Scenariusz zajęć „Żabia sprawa – szanujmy siebie i innych"

Scenariusz zajęć „Żabia sprawa – szanujmy siebie i innych"

22. 11. 2017

Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce scenariusz zajęć, oparty na nagraniu spektaklu.
W ramach projektu „Szanuję, bezpieczeństwo buduję” Fundacja Pozytywnych Zmian wraz z ART. 207 – Artystyczną Grupą Antyprzemocową stworzyły spektakl - bajkę profilaktyczną zatytułowaną „Żabia sprawa”.

Spektakl został zarejestrowany, a nagranie jest bazą do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem poniższego scenariusza, który stanowi jego integralną część.
Scenariusz wraz z nagraniem jest udostępniony na wolnej licencji Creative Commons - uznanie autorstwa, użycie niekomercyjne 3.0 Polska (CC BY-NC 3.0 PL).
Można wykorzystywać go nieodpłatnie w celach edukacyjnych i profilaktycznych. Nagranie należy wykorzystywać jako jedną całość (nagranie + scenariusz) z podaniem autorki, czyli Fundacji Pozytywnych Zmian.

Pobierz scenariusz zajęć „Żabia sprawa”

O bajce „Żabia sprawa”.
Zapraszamy wszystkie dzieci z klas I-III szkoły podstawowej do wspólnej podróży, w której będziemy towarzyszyć głównej bohaterce, Małej Żabce Magdzie. Wraz z nią będziemy podejmować ważne decyzje, poznawać świat i szukać szczęścia.
Spektakl w formie bajki profilaktycznej to doskonałe narzędzie edukacyjne. Bajki
i baśnie od zawsze pomagały wyjaśniać reguły rządzące światem i służyły przekazywaniu określonych wartości. Funkcjonowały również jako wzór zachowań. Tematem przewodnim „Żabiej sprawy” jest kwestia osobistych granic – umiejętności asertywnego komunikowania własnych granic (potrzeb, decyzji) oraz poszanowania cudzego zdania i odrębności.
„Żabia sprawa” to spektakl z wykorzystaniem lalek. W spektaklu bierze udział 7 osób- aktorek i aktorów. Są wśród nich osoby na co dzień pracujące z dziećmi, młodzieżą (w przedszkolu, świetlicach terapeutycznych), zajmujące się grą aktorską zarówno zawodowo czy amatorsko i tworzeniem grupy Art.207- Artystycznej Grupy Antyprzemocowej.

Powstanie bajki jest odpowiedzią na potrzebę uczenia dzieci szacunku do innych, ale także umiejętności komunikowania własnego zdania i potrzeb, a w razie doświadczania przemocy, umiejętności szukania pomocy.
Z przyjemnością udostępniamy scenariusz oraz nagranie spektaklu i życzymy wszystkim interesujących warsztatów i twórczej nauki.
Nagranie dostępne jest na kanale youtube Fundacji.


Jeśli macie Państwo jakieś uwagi lub pytania, prosimy o kontakt za pomocą adresu e-mail: biuro@pozytywnezmiany.orgJeśli nasz spektakl i opracowany przez nas scenariusz podobał się Państwu,
 możecie Państwo wesprzeć nasze działania.
Podarujcie 1 % swojego podatku Fundacji Pozytywnych Zmian i działającej przy Fundacji ART 207- Artystycznej Grupie Antyprzemocowej.

Fundacja Pozytywnych Zmian
ul. Cicha 7/1, 43-300 Bielsko-Biała
KRS 0000412714
DZIĘKUJEMY

 

 

Projekt „Szanuję, bezpieczeństwo buduję” został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.