Krok za krokiem do świata bez przemocy

kontrolujemy /edukujemy / pomagamy

Jesteś tutaj:
  • Premiera „Żabiej sprawy” w Zawierciu - kolejne spektakle już wkrótce!

Premiera „Żabiej sprawy” w Zawierciu - kolejne spektakle już wkrótce!

09. 10. 2017

7 października 2017 r. odbyła się długo wyczekiwana premiera bajki profilaktycznej „Żabia sprawa”. W Miejskim Ośrodku Kultury Centrum w Zawierciu czekała na nas ponad setka dzieci, wspaniała scena, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. Art. 207 – Artystyczna Grupa Antyprzemocowa zadebiutowała w nowej, siedmioosobowej odsłonie. Długo przygotowywane lalki na scenie naprawdę ożyły, wybrzmiały dialogi i wejścia narratorki, piosenka, i – przede wszystkim – nauka skutecznego stawiania granic. „Niesamowitym doświadczeniem dla nas było zobaczyć ponad setkę dzieci prostujących się, wstających z foteli i mówiących głośno „Przestań tak do mnie mówić!” Młoda publiczność bardzo żywo reagowała na to, co działo się na scenie, a bajka traktowała właśnie o stawianiu granic, a także szanowaniu tych stawianych przez innych” – mówi Anna Chęć z Fundacji Pozytywnych Zmian.

Publiczność naprawdę brała udział w spektaklu, a zaraz po jego zakończeniu licznie odwiedziła scenę, gdzie można było spróbować, jak to jest animować lalkę, sprawdzić sekrety nagłośnienia i efektów dźwiękowych, a także zrobić sobie zdjęcie z Żabką Magdą, Żabulem i całą ekipą aktorską. Można także było złożyć życzenia Żabce Niecałuśnej, która dokładnie w dzień premiery obchodziła swoje urodziny i – ku swemu wielkiemu zaskoczeniu – otrzymała życzenia i laurki od dzieci.

Bajka opowiada historię Żabki Magdy, która – po tym, jak trafiła do ich stawu Obca Żaba, a Ojciec Żabul nie zgodził się, aby została – sama wyruszyła w wielką podróż. Zaprzyjaźniła się z Żabką Niecałuśną, jednak wcześniej w ich relacji trzeba było pewne rzeczy zakomunikować i ustalić. W podróży spotkały jeszcze mądrą Ropuchę i Bociana wegetarianina. Nie będziemy wszystkiego zdradzać, ale uwierzcie, że Żabka zabrała nas wszystkich w fantastyczną podróż. Podróż w poszukiwania przestrzeni życiowej i szacunku.

Na kolejne spektakle zapraszamy 13 listopada do Żywca, godz: 12:00, Miejskie Centrum Kultury, Al. Wolności 4, oraz 18 listopada do Bielska-Białej, godz. 11:00, Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, J. Słowackiego 17.

Bajka jest częścią projektu „Szanuję, bezpieczeństwo buduję”. Lokalną zawierciańską organizacją partnerską jest Fundacja Z Pomysłem, której bardzo dziękujemy za organizację. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.