Krok za krokiem do świata bez przemocy

kontrolujemy /edukujemy / pomagamy

Jesteś tutaj:
  • „ART 207 – Artystyczna Grupa Antyprzemocowa” na II Kongresie Polskich Kobiet w Austrii

„ART 207 – Artystyczna Grupa Antyprzemocowa” na II Kongresie Polskich Kobiet w Austrii

10. 11. 2016

W ramach II Kongresu Polskich Kobiet w Austrii, który miał miejsce 22.10.2016 r. "ART 207 – Artystyczna Grupa Antyprzemocowa" zaprezentowała swój autorski spektakl, „przygotowany przez mężczyzn dla kobiet”. Głównym motywem przedstawienia jest ukazanie stereotypowego mężczyzny, który swym zachowaniem pochwala przemoc ze względu na płeć, możliwe wyjaśnienie takiej postawy oraz związane z tym przeżycia. Ogromną zaletą spektaklu jest jego autentyczność w dialogach i postaciach, które są „jednymi z nas”.

Występ ten spotkał się z ogromnym entuzjazmem i bardzo motywującymi słowami, jakie usłyszeli po spektaklu występujący w nim aktorzy.

Słowa, które usłyszeliśmy od wspaniałej, wiedeńskiej widowni – „To przedstawienie powinni zobaczyć wszyscy mężczyźni w Polsce!”, „Dlaczego tak rzadko to wystawiacie?!” – zmobilizowały nas do podjęcia kolejnych działań. Wraz z nadchodzącą międzynarodową Kampanią 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć, rozpoczynającą się 25 listopada, planujemy ponownie wystawić nasz spektakl. Tym razem zagościmy w Bielsku-Białej – zapowiadają członkowie Art 207.

Spektakl będzie częścią działań, jakie Fundacja Pozytywnych Zmian planuje – jak co roku –  przeprowadzić w ramach Kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć. Umiejscowienie Kampanii pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet) i 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka) służy podkreśleniu faktu, że przemoc ze względu na płeć stanowi naruszenie międzynarodowych praw człowieka. Więcej informacji już wkrótce!