Krok za krokiem do świata bez przemocy

kontrolujemy /edukujemy / pomagamy

Jesteś tutaj:

Bezpłatne warsztaty WenDo w czterech miastach

02. 10. 2017

Zapraszamy do Bielska-Białej, Zawiercia, Żywca i Katowic na bezpłatne warsztaty WenDo dla dziewczyn w wieku 14-18 lat!


Chcesz nauczyć się reagować na przemoc i bronić w asertywny sposób swoich granic?
Chcesz wzmocnić poczucie pewności siebie i lepiej się komunikować?
WenDo jest właśnie dla Ciebie!

Pierwszy z warsztatów odbędzie się 21 i 22 października 2017 r. w Bielsku-Białej i jest przeznaczony dla osób w wieku 14-18 lat.
Spotykamy się w sobotę i niedzielę od godz. 10:00-16:00 (w tym 30 minutowa przerwa na obiad - zdrowy, roślinny posiłek - który zapewniają organizatorki).
Miejsce: ul. Barlickiego 16,  I piętro, Bielsko-Biała.
Zgłaszając się na warsztat deklarujesz uczestnictwo w całości czyli dwóch dniach warsztatowych. Zgłoś się już dziś!

Jednocześnie informujemy, że wysłanie formularza zgłoszeniowego nie oznacza przyjęcia na szkolenie. O uczestnictwie poinformujemy e-mailowo.

Prosimy o przemyślane zgłoszenia - zapisz się, jeżeli na pewno możesz wziąć udział w warsztatach. Uczestniczki prosimy o zabranie obuwia zmiennego oraz luźnego ubrania. Przyda się również woda do picia.


Terminy warsztatów:
Bielsko-Biała
- 21-22.10.2017   Formularz zgłoszeniowy Z uwagi na krótki termin rekrutacji na warsztaty w Bielsku-Białej r
ekrutacja trwa do 18.10.17, natomiast, informację o uczestnictwie prześlemy 19.10.17.
Katowice
- 4-5.11.2017  Formularz zgłoszeniowy  Rekrutacja trwa do 28.10.17, informację o uczestnictwie prześlemy do 30.10.17.
Zawiercie - 25-26.11.2017  Formularz zgłoszeniowy  Rekrutacja trwa do 12.11.17, informację o uczestnictwie prześlemy do 14.11.17.
Żywiec - nie będzie prowadzony nabór na warsztaty w Żywcu. Warsztaty odbywają się dla grupy zamkniętej. Osoby zainteresowane uczestnictwem zapraszamy do Bielska-Białej lub innych miast.

Szkolenia są darmowe dla uczestniczek/uczestników. Podczas szkolenia organizatorki zapewniają obiad (roślinny, wegański). 
Organizatroki nie pokrywają kosztów dojazdu czy noclegu.

Czym jest WenDo? To samoobrona i asertywność dla dziewcząt i kobiet, która jest metodą przeciwdziałania przemocy i osiągania równości płci poprzez wzmacnianie kobiet i dziewcząt. Stanowi połączenie samoobrony fizycznej z samoobroną psychiczną, jednak różni się od „tradycyjnej” samoobrony tym, że kładzie nacisk na asertywne zachowanie. Uczestniczki podczas warsztatu uczą się, jak reagować na przemoc i wzmacniają poczucie pewności siebie oraz własnej wartości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi.

Na WenDo uczestniczki mają okazję przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu. Umiejętności zdobyte na WenDo są przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym/szkolnym. Dzięki udziałowi w WenDo kobiety i dziewczynki stają się bardziej samodzielne, aktywne, także w obronie innych i w kształtowaniu społeczeństwa.

Jak się przygotować do warsztatów WenDo:
- zaplanuj ten czas tylko dla siebie, tak by wziąć udział w całym szkoleniu i nie rozpraszać się innymi sprawami,
- weź ze sobą wodę i coś do jedzenia (w trakcie warsztatu będzie dłuższa przerwa, aby się posilić),
- ubierz się wygodnie, tak, by ubranie nie krępowało ruchów,
- weź wygodne, sportowe obuwie zmienne.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Szanuję, bezpieczeństwo buduję".
Więcej informacji o projekcie i pozostałych działaniach przeczytasz tutaj.

Trenerki i kontakt:
Alina Kula – t: 695176240, e: alina.kula@pozytywnezmiany.org
Anna Chęć – t: 608500024, e: anna@pozytywnezmiany.org


W ramach projektu "Szanuję, bezpieczeństwo buduję" będziemy współpracować z lokalnymi organizacjami: Fundacją z Pomysłem, Stowarzyszeniem Tęczówka, Żywiecką Fundacją Rozwoju, ART. 207 – Artystyczną Grupą Antyprzemocową, Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz, 
Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi "AS". Warsztaty są darmowe dla uczestniczek i realizowane w ramach projektu "Szanuję, bezpieczeństwo buduję", który dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.