Krok za krokiem do świata bez przemocy

kontrolujemy /edukujemy / pomagamy

Jesteś tutaj:

Bezpłatne warsztaty WenDo w czterech miastach

02. 10. 2017

Zapraszamy do Bielska-Białej, Zawiercia, Żywca i Katowic na bezpłatne warsztaty WenDo dla dziewczyn w wieku 14-18 lat!


Chcesz nauczyć się reagować na przemoc i bronić w asertywny sposób swoich granic?
Chcesz wzmocnić poczucie pewności siebie i lepiej się komunikować?
WenDo jest właśnie dla Ciebie!

 Zapraszamy dziewczyny w wieku 14-18 lat.
Warsztaty trwają dwa dni po 6 godzin, w tym 30 minutowa przerwa na obiad - zdrowy, roślinny posiłek - który zapewniają organizatorki. Będzie woda do picia i herbata.
Warsztaty są darmowe.
Organizatroki nie pokrywają kosztów dojazdu czy noclegu.
Zgłaszając się na warsztat deklarujesz uczestnictwo w całości czyli dwóch dniach warsztatowych. 
Jednocześnie informujemy, że wysłanie formularza zgłoszeniowego nie oznacza przyjęcia na szkolenie. O uczestnictwie poinformujemy e-mailowo.

Prosimy o przemyślane zgłoszenia - zapisz się, jeżeli na pewno możesz wziąć udział w warsztatach. Uczestniczki prosimy o zabranie obuwia zmiennego oraz luźnego ubrania. 


Terminy warsztatów:

Zawiercie - 25-26.11.2017 Rekrutacja zakończona
Katowice - 4-5.11.2017 
Bielsko-Biała - 21-22.10.2017  
Żywiec - nie będzie prowadzony nabór na warsztaty w Żywcu. Warsztaty odbywają się dla grupy zamkniętej. Osoby zainteresowane uczestnictwem zapraszamy do Bielska-Białej lub innych miast.

Czym jest WenDo? To samoobrona i asertywność dla dziewcząt i kobiet, która jest metodą przeciwdziałania przemocy i osiągania równości płci poprzez wzmacnianie kobiet i dziewcząt. Stanowi połączenie samoobrony fizycznej z samoobroną psychiczną, jednak różni się od „tradycyjnej” samoobrony tym, że kładzie nacisk na asertywne zachowanie. Uczestniczki podczas warsztatu uczą się, jak reagować na przemoc i wzmacniają poczucie pewności siebie oraz własnej wartości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi.

Na WenDo uczestniczki mają okazję przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu. Umiejętności zdobyte na WenDo są przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym/szkolnym. Dzięki udziałowi w WenDo kobiety i dziewczynki stają się bardziej samodzielne, aktywne, także w obronie innych i w kształtowaniu społeczeństwa.

Jak się przygotować do warsztatów WenDo:
- zaplanuj ten czas tylko dla siebie, tak by wziąć udział w całym szkoleniu i nie rozpraszać się innymi sprawami,
- weź ze sobą wodę i coś do jedzenia (w trakcie warsztatu będzie dłuższa przerwa, aby się posilić),
- ubierz się wygodnie, tak, by ubranie nie krępowało ruchów,
- weź wygodne, sportowe obuwie zmienne.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Szanuję, bezpieczeństwo buduję".
Więcej informacji o projekcie i pozostałych działaniach przeczytasz tutaj.

Trenerki i kontakt:
Alina Kula – t: 695176240, e: alina.kula@pozytywnezmiany.org
Anna Chęć – t: 608500024, e: anna@pozytywnezmiany.org


W ramach projektu "Szanuję, bezpieczeństwo buduję" będziemy współpracować z lokalnymi organizacjami: Fundacją z Pomysłem, Stowarzyszeniem Tęczówka, Żywiecką Fundacją Rozwoju, ART. 207 – Artystyczną Grupą Antyprzemocową, Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz, 
Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi "AS". Warsztaty są darmowe dla uczestniczek i realizowane w ramach projektu "Szanuję, bezpieczeństwo buduję", który dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.